augusts-septembris
3031010203040506070809101112

diskusijas

 • trešdiena, 09.09
  Zane Radzobe, www.diena.lv
  Dievs detaļās. Žeroms Bels un es
  Vai izrāde ir lekcija? Drīzāk – brīva meditācija par plašu tēmu loku. To, vai meditācija būs intelektuāla vai emocionāla, izšķirs vien paša personība, bet godīgi skatoties (t.i., ieguldot savu enerģiju un darbu) izrāde nespēj likt vilties.
 • otrdiena, 08.09
  Baņuta Rubess
  Lekcija par mākslas esamību
  Sen nav redzēts, ka mākslinieks sarkst publikas sajūsminātu aplausu iespaidā, taču tā notika vakar pēc lekcijas Pičets Klunčuns un es.
 • svētdiena, 06.09
  Irbe Treile
  Ineses Mičules daudzpunkte
  ...stāsti man par... es uztvēru kā ļoti simpātisku skici un daudzsološu eksperimentu platformu. Kaitinošās daudzpunktes izrādes nosaukumā attaisnojas – es ceru, ka tās ir kā solījums turpinājumam nākotnē.
 • sestdiena, 05.09
  Orests Silabriedis
  Kurš bija Cibiņš?
  Jocīgi – ne tās vieglākās tēmas aplūkojoša izrāde tomēr atstāj patīkamu vieglu iespaidu. Vecāki un skolotāji, atrodiet iespēju noskatīties "Kauju pie…"!
 • piektdiena, 04.09
  Inga Rozentāle
  Eksperiments "Oāze"
  "Oāzes" pieteikums ir skarba patreizējās Latvijas situācijas pirmsapokalipses sajūtas analīze, taču idejas iemiesošanās tēlos, darbībā un laiktelpā nav izdevusies.
 • otrdiena, 01.09
  Inta Balode
  Kabatas formāta cirks
  Galvenais - ilgi un rūpīgi trenēties un mīlēt cirku par spēju ļaut redzēt to, kas nemaz neeksistē.
 • otrdiena, 01.09
  Zane Radzobe, Diena
  Divas atsauksmes par "Cirku tuvplānā"
  Zemāk divas atsauksmes: 1) skeptiķiem un īgņām; 2) bērniem un romantiķiem.
 • otrdiena, 01.09
  Solvita Krese
  Dievs ir skaistums
  Nu pasakiet kāds, vai otrā daļa piedāvāja kādu atrisinājumu ? Jo man jau likās, ka pirmās daļas beigās viss arī bija pateikts.
 • pirmdiena, 31.08
  Laura
  Festivāls ir sācies!
  Svētdien ar Kristiana Smedsa minimālistiski krāšņo izrādi "Dievs ir skaistums" Rīgas kinostudijas paviljonā sākās festivāls Homo Novus. Tālāk būs dažas bildes no izrādes, lai gan mūsu fotogrāfam Anrijam nebija viegli no visa tā skaistuma izvēlēties...
 • pirmdiena, 17.08
  Norit mēģinājumi
  Valtera izrādei "Oāze" un Ineses darbam "...stāsti man par..." pagājušajā nedēļā notika pirmie publiskie mēģinājumi.
 • otrdiena, 28.07
  Pirmie treniņi beigušies
  Pagājušajās brīvdienās darbu pie savām jaunajām izrādēm sāka Inese Mičule un Valters Sīlis. Izrāžu iecere divas dienas karstās diskusijās tika apspriesta ar jauno režisoru "treneriem" Mihalu Zadaru no Varšavas un Roku Vevaru no Ļubļanas.
Cube-Media

 

DIEVS IR SKAISTUMS / teātris
Smeds Ensemble (Helsinki)
Režisors Kristians Smedss
www.smedsensemble.fi
 • 30. augustā 18:00
Rīgas kinostudijas 1.paviljons
Šmerļa ielā 3
Austiņas tiks izsniegtas tikai pret pasi vai autovadītāja apliecību! 3h40 (ar diviem starpbrīžiem)
Somu valodā ar tulkojumu latviski
Ls 7, 5 (ar atlaidi)

DIEVS IR SKAISTUMS

Smeds.jpg

Somu režisors – brīvmākslinieks Kristians Smedss (Kristian Smeds, 1970) ir viens no biežākajiem un gaidītākajiem mūsu festivāla viesiem. Rīgā jau spēlēta gan roka balāde Voiceks (2003), gan pareizticīgo leģenda Svētceļnieks (2005), gan neordinārais Kaijas traktējums Von Krahl teātra izpildījumā (2007). Šobrīd Smedss ir viens no vadošajiem un starptautiski vispazīstamākajiem somu režisoriem, kurš strādā visā Eiropā un kura darbu retrospekcija iekļauta progresīvā Berlīnes Hebbel-am-Ufer teātra 2009/2010 gada sezonā.
Pēc dramaturģijas un režijas studijām Somijas Teātra akadēmijā 90. gadu sākumā Smedss 1996. gadā nodibināja Takomo teātri Helsinkos, bet no 2001. līdz 2004. gadam bija labi novērtēts Kajāni pilsētas teātra mākslinieciskais vadītājs. Kopā ar draugiem balss mākslinieku Juhu Valkepā, grafiķi Tero Nauhu un radio dīdžeju un gaismu mākslinieku Pjetu Pjetainenu viņš izveidoja neformālu apvienību Houkka Bros, kas iestudējusi trīs performanču sēriju par pasaules svētajiem, bet savas izrādes Smedss šobrīd iestudē ar apvienības Smedsensemble vārdu. Pretrunīgākais un satriecošākais pēdējā laika darbs ir Nezināmā kareivja iestudējums Somijas Nacionālajā teātrī, kas vērtēts kā viens no drosmīgākajiem un nozīmīgākajiem notikumiem Eiropas teātrī. Smedss aktīvi strādā arī ārpus Somijas. Starptautisku atzinību guvusi gan Lietuvā iestudētā Smedsa izrāde Skumjas dziesmas no Eiropas sirds (2006) – aktrises Aldonas Bendoriūtes soloizrāde, veidota pēc Dostojevska romāna Noziegums un sods, gan Čehova Kaija Von Krahl teātra interpretācijā Igaunijā. 2009. gadā pirmizrādi piedzīvoja grandiozs Smedsensmble un Kaai teātra (Brisele) sadarbības projekts Mentālā Somija, bet vasarā režisors ar lielisku aktieru komandu atkal strādāja Viļņā un atkal pievērsās Čehovam.
Smedsa izrādēs, vai tie būtu daudzslāņaini lielās skatuves uzvedumi kā Voiceks un Trīs māsas Kajāni teātrī, vai nelielai publikai domātie Houkka Bros. reliģiskie stāsti, domas dziļums un precizitāte savienota ar somiski huligānisku temperamentu. Viņam raksturīga spēja ierastās lietās un sižetos atklāt jaunu saturu. Un vienmēr neiztrūkstošs ir Smedsa humors.