augusts-septembris
3031010203040506070809101112

diskusijas

 • trešdiena, 09.09
  Zane Radzobe, www.diena.lv
  Dievs detaļās. Žeroms Bels un es
  Vai izrāde ir lekcija? Drīzāk – brīva meditācija par plašu tēmu loku. To, vai meditācija būs intelektuāla vai emocionāla, izšķirs vien paša personība, bet godīgi skatoties (t.i., ieguldot savu enerģiju un darbu) izrāde nespēj likt vilties.
 • otrdiena, 08.09
  Baņuta Rubess
  Lekcija par mākslas esamību
  Sen nav redzēts, ka mākslinieks sarkst publikas sajūsminātu aplausu iespaidā, taču tā notika vakar pēc lekcijas Pičets Klunčuns un es.
 • svētdiena, 06.09
  Irbe Treile
  Ineses Mičules daudzpunkte
  ...stāsti man par... es uztvēru kā ļoti simpātisku skici un daudzsološu eksperimentu platformu. Kaitinošās daudzpunktes izrādes nosaukumā attaisnojas – es ceru, ka tās ir kā solījums turpinājumam nākotnē.
 • sestdiena, 05.09
  Orests Silabriedis
  Kurš bija Cibiņš?
  Jocīgi – ne tās vieglākās tēmas aplūkojoša izrāde tomēr atstāj patīkamu vieglu iespaidu. Vecāki un skolotāji, atrodiet iespēju noskatīties "Kauju pie…"!
 • piektdiena, 04.09
  Inga Rozentāle
  Eksperiments "Oāze"
  "Oāzes" pieteikums ir skarba patreizējās Latvijas situācijas pirmsapokalipses sajūtas analīze, taču idejas iemiesošanās tēlos, darbībā un laiktelpā nav izdevusies.
 • otrdiena, 01.09
  Inta Balode
  Kabatas formāta cirks
  Galvenais - ilgi un rūpīgi trenēties un mīlēt cirku par spēju ļaut redzēt to, kas nemaz neeksistē.
 • otrdiena, 01.09
  Zane Radzobe, Diena
  Divas atsauksmes par "Cirku tuvplānā"
  Zemāk divas atsauksmes: 1) skeptiķiem un īgņām; 2) bērniem un romantiķiem.
 • otrdiena, 01.09
  Solvita Krese
  Dievs ir skaistums
  Nu pasakiet kāds, vai otrā daļa piedāvāja kādu atrisinājumu ? Jo man jau likās, ka pirmās daļas beigās viss arī bija pateikts.
 • pirmdiena, 31.08
  Laura
  Festivāls ir sācies!
  Svētdien ar Kristiana Smedsa minimālistiski krāšņo izrādi "Dievs ir skaistums" Rīgas kinostudijas paviljonā sākās festivāls Homo Novus. Tālāk būs dažas bildes no izrādes, lai gan mūsu fotogrāfam Anrijam nebija viegli no visa tā skaistuma izvēlēties...
 • pirmdiena, 17.08
  Norit mēģinājumi
  Valtera izrādei "Oāze" un Ineses darbam "...stāsti man par..." pagājušajā nedēļā notika pirmie publiskie mēģinājumi.
 • otrdiena, 28.07
  Pirmie treniņi beigušies
  Pagājušajās brīvdienās darbu pie savām jaunajām izrādēm sāka Inese Mičule un Valters Sīlis. Izrāžu iecere divas dienas karstās diskusijās tika apspriesta ar jauno režisoru "treneriem" Mihalu Zadaru no Varšavas un Roku Vevaru no Ļubļanas.
Cube-Media

 

Mūsdienu mākslas forums Baltā nakts
Bastejkalnā
12.septembrī no 22:00 līdz 02:00
Brīvdabas pasākums visai ģimenei
Ieeja bez maksas

kukaraga

SD1 029_web.jpg

Mūsdienu kultūras foruma "Baltā nakts" programmā šogad piedāvājam cirka un ielas mākslinieku radītu brīvdabas izrādi – instalāciju uz augstākā kalna Rīgas centrā. 

Dalībnieki

Zviedru horeogrāfs un žonglieris Niklass Sturebergs kopš 1996. gada strādā slavenajā Cirkus Cirkor. Līdztekus cirka mākslinieka darbībai Niklass ir pasniedzējs Stokholmas Dejas koledžā.

Foto Mimmi Gibson 2006 049.jpg

Otrs Cirkus Cirkor mākslinieks, kas piedalīsies pasākumā, ir uguns mākslinieks Ronijs Nilsons. Viņš ne tikai strādā cirkā, bet ir arī profesionāls snovbordists. Pasākumā piedalīsies arī uguns mākslinieks no Rīgas antonio.

Žonglieris ar futbolbumbām Ivans Radevs pārstāvēs ceļojošo čigānu cirku, kas apmeties Parīzē, bet īsts ceļojošs cirks bastejkalnā iebrauks tieši pusnaktī, lai nospēlētu izrādi Rusty Road Circus. Tajā piedalās trīs somu akrobāti no kompānijas Circo Aereo

IMG_1779 - Copie.JPG

Kukaragas viesi no Prāgas - ielu teātra kompānija Mimotaurus - neliels orķestris, kas dejo uz ķekatām, muzicē un nodemonstrē arī dažu labi triku. Brazīliešu leļļu māksliniece Juliana Notari zem skaistākā Bastejkalna ozola rādīs miniatūru leļļu izrādi, kurā piedalās tikai viena veca lellīte, bet lielās lelles no izrādes "Spēlēju, dancoju" parkā animēs jaunie Liepājas teātra aktieru kursa studenti.

Pasākuma plāns

Stundas laikā bez steigas būs iespējams noskatīties visu mākslinieku priekšnesumus un pēc tam doties baudīt citus Baltās nakts pasākumus. Ik pēc piecpadsmit minūtēm uz vienas no piecām parka skatuvēm savas prasmes demonstrēs cits pasākuma dalībnieks. Vienu izrādi - Circo Aereo Rusty Road Circus rādīsim tikai vienu reizi - Rusty Road cirka furgons Bastejkalnā iebrauks tieši pusnaktī un uzstāsies pusstundu. Nenokavējiet!

Baltajā naktī būs atvērta gan franču maiznīca Zigfrīda Annas Meierovica bulvārī, gan apaļā kafejnīca Bastejkalna pievārtē.