augusts-septembris
3031010203040506070809101112

diskusijas

 • trešdiena, 09.09
  Zane Radzobe, www.diena.lv
  Dievs detaļās. Žeroms Bels un es
  Vai izrāde ir lekcija? Drīzāk – brīva meditācija par plašu tēmu loku. To, vai meditācija būs intelektuāla vai emocionāla, izšķirs vien paša personība, bet godīgi skatoties (t.i., ieguldot savu enerģiju un darbu) izrāde nespēj likt vilties.
 • otrdiena, 08.09
  Baņuta Rubess
  Lekcija par mākslas esamību
  Sen nav redzēts, ka mākslinieks sarkst publikas sajūsminātu aplausu iespaidā, taču tā notika vakar pēc lekcijas Pičets Klunčuns un es.
 • svētdiena, 06.09
  Irbe Treile
  Ineses Mičules daudzpunkte
  ...stāsti man par... es uztvēru kā ļoti simpātisku skici un daudzsološu eksperimentu platformu. Kaitinošās daudzpunktes izrādes nosaukumā attaisnojas – es ceru, ka tās ir kā solījums turpinājumam nākotnē.
 • sestdiena, 05.09
  Orests Silabriedis
  Kurš bija Cibiņš?
  Jocīgi – ne tās vieglākās tēmas aplūkojoša izrāde tomēr atstāj patīkamu vieglu iespaidu. Vecāki un skolotāji, atrodiet iespēju noskatīties "Kauju pie…"!
 • piektdiena, 04.09
  Inga Rozentāle
  Eksperiments "Oāze"
  "Oāzes" pieteikums ir skarba patreizējās Latvijas situācijas pirmsapokalipses sajūtas analīze, taču idejas iemiesošanās tēlos, darbībā un laiktelpā nav izdevusies.
 • otrdiena, 01.09
  Inta Balode
  Kabatas formāta cirks
  Galvenais - ilgi un rūpīgi trenēties un mīlēt cirku par spēju ļaut redzēt to, kas nemaz neeksistē.
 • otrdiena, 01.09
  Zane Radzobe, Diena
  Divas atsauksmes par "Cirku tuvplānā"
  Zemāk divas atsauksmes: 1) skeptiķiem un īgņām; 2) bērniem un romantiķiem.
 • otrdiena, 01.09
  Solvita Krese
  Dievs ir skaistums
  Nu pasakiet kāds, vai otrā daļa piedāvāja kādu atrisinājumu ? Jo man jau likās, ka pirmās daļas beigās viss arī bija pateikts.
 • pirmdiena, 31.08
  Laura
  Festivāls ir sācies!
  Svētdien ar Kristiana Smedsa minimālistiski krāšņo izrādi "Dievs ir skaistums" Rīgas kinostudijas paviljonā sākās festivāls Homo Novus. Tālāk būs dažas bildes no izrādes, lai gan mūsu fotogrāfam Anrijam nebija viegli no visa tā skaistuma izvēlēties...
 • pirmdiena, 17.08
  Norit mēģinājumi
  Valtera izrādei "Oāze" un Ineses darbam "...stāsti man par..." pagājušajā nedēļā notika pirmie publiskie mēģinājumi.
 • otrdiena, 28.07
  Pirmie treniņi beigušies
  Pagājušajās brīvdienās darbu pie savām jaunajām izrādēm sāka Inese Mičule un Valters Sīlis. Izrāžu iecere divas dienas karstās diskusijās tika apspriesta ar jauno režisoru "treneriem" Mihalu Zadaru no Varšavas un Roku Vevaru no Ļubļanas.
Cube-Media

 

FRANKENŠTEINA PROJEKTS / teātris
Kornels Mundruco (Budapešta)
Režisors Kornels Mundruco
 • 10., 11., 12. septembrī 19:00
 • 12. septembrī 15:00
Moduļu mājiņā laukumā pie Kongresu nama
2h15
Ungāru valodā ar tulkojumu latviski
Ls 7, 5 (ar atlaidi)

FRANKENŠTEINA PROJEKTS

Ungāru teātra un kino režisors Kornels Mundruco ir pazīstams ar to, ka nevairās no smagām tēmām. Viņu interesē sabiedrības autsaideri - tie, kuru dzīves rit ārpus normām, ārpus naudas un veiksmes. Izrādes Frankenšteina projekts centrā ir jauns puisis, kurš kļūst par briesmoni nevis kā Mērijas Šellijas romānā kāda zinātnieka eksperimenta rezultātā, bet gan tāpēc, ka tādu viņu ir veidojusi sabiedrība un tuvākie cilvēki, kuriem viņš atmaksā pāridarījumu. Paradoksālā kārtā, šajā darbā, kurā netrūkst baisu pagātnes noslēpumu, noziegumu un kurā dzīvo tikai "sliktie" tēli, beigās nav neviena, ko vainot. Režisors atstāj paša skatītāja ziņā izlemt to, kurš ir upuris un kurš - briesmonis, un vai pasaule ir laba vai ļauna.

Izrāde Frankenšteina projekts pagājušajā gadā saņēma Ungārijas teātra balvu par labāko izrādi, labāko aktrisi, kā arī skatītāju balvu. Īpaši pieminams ir izrādes krāšņais aktieru ansamblis, kas ar savu klātbūtni vien panāk teju hipnotisku realitātes sajūtu. Režisors Kornels Mundruco vienā iestudējumā aicinājis piedalīties gan izcilākos ungāru teātra un kino aktierus, gan neprofesionāļus - cilvēkus, kuri uz skatuves nepilda īpašus uzdevumus, bet dzīvo mūsu acu priekšā. Frankenšteina projekts ir ārkārtēja teātra pieredze, kas pārsteidz ar grodu sižetu un burtiski šokē ar nenovēršamu realitātes un fikcijas saplūsmi mazajā konteinerā...