augusts-septembris
3031010203040506070809101112

diskusijas

 • trešdiena, 09.09
  Zane Radzobe, www.diena.lv
  Dievs detaļās. Žeroms Bels un es
  Vai izrāde ir lekcija? Drīzāk – brīva meditācija par plašu tēmu loku. To, vai meditācija būs intelektuāla vai emocionāla, izšķirs vien paša personība, bet godīgi skatoties (t.i., ieguldot savu enerģiju un darbu) izrāde nespēj likt vilties.
 • otrdiena, 08.09
  Baņuta Rubess
  Lekcija par mākslas esamību
  Sen nav redzēts, ka mākslinieks sarkst publikas sajūsminātu aplausu iespaidā, taču tā notika vakar pēc lekcijas Pičets Klunčuns un es.
 • svētdiena, 06.09
  Irbe Treile
  Ineses Mičules daudzpunkte
  ...stāsti man par... es uztvēru kā ļoti simpātisku skici un daudzsološu eksperimentu platformu. Kaitinošās daudzpunktes izrādes nosaukumā attaisnojas – es ceru, ka tās ir kā solījums turpinājumam nākotnē.
 • sestdiena, 05.09
  Orests Silabriedis
  Kurš bija Cibiņš?
  Jocīgi – ne tās vieglākās tēmas aplūkojoša izrāde tomēr atstāj patīkamu vieglu iespaidu. Vecāki un skolotāji, atrodiet iespēju noskatīties "Kauju pie…"!
 • piektdiena, 04.09
  Inga Rozentāle
  Eksperiments "Oāze"
  "Oāzes" pieteikums ir skarba patreizējās Latvijas situācijas pirmsapokalipses sajūtas analīze, taču idejas iemiesošanās tēlos, darbībā un laiktelpā nav izdevusies.
 • otrdiena, 01.09
  Inta Balode
  Kabatas formāta cirks
  Galvenais - ilgi un rūpīgi trenēties un mīlēt cirku par spēju ļaut redzēt to, kas nemaz neeksistē.
 • otrdiena, 01.09
  Zane Radzobe, Diena
  Divas atsauksmes par "Cirku tuvplānā"
  Zemāk divas atsauksmes: 1) skeptiķiem un īgņām; 2) bērniem un romantiķiem.
 • otrdiena, 01.09
  Solvita Krese
  Dievs ir skaistums
  Nu pasakiet kāds, vai otrā daļa piedāvāja kādu atrisinājumu ? Jo man jau likās, ka pirmās daļas beigās viss arī bija pateikts.
 • pirmdiena, 31.08
  Laura
  Festivāls ir sācies!
  Svētdien ar Kristiana Smedsa minimālistiski krāšņo izrādi "Dievs ir skaistums" Rīgas kinostudijas paviljonā sākās festivāls Homo Novus. Tālāk būs dažas bildes no izrādes, lai gan mūsu fotogrāfam Anrijam nebija viegli no visa tā skaistuma izvēlēties...
 • pirmdiena, 17.08
  Norit mēģinājumi
  Valtera izrādei "Oāze" un Ineses darbam "...stāsti man par..." pagājušajā nedēļā notika pirmie publiskie mēģinājumi.
 • otrdiena, 28.07
  Pirmie treniņi beigušies
  Pagājušajās brīvdienās darbu pie savām jaunajām izrādēm sāka Inese Mičule un Valters Sīlis. Izrāžu iecere divas dienas karstās diskusijās tika apspriesta ar jauno režisoru "treneriem" Mihalu Zadaru no Varšavas un Roku Vevaru no Ļubļanas.
Cube-Media

 

OĀZE / teātris
Valters Sīlis (Rīga)
Režisors Valters Sīlis
 • 03., 04. septembrī 19:00
RIXC Mediju telpa
11.novembra krastmalā 35
3h
Latviešu valodā
Ls 3, 2 (ar atlaidi)

OĀZE

P7230039_web.JPG

Valters Sīlis (1985) pagājušogad pabeidza teātra režisorus Latvijas Kultūras akdēmijā ar lielisku Rāvenhila Dažas atklātas fotogrāfijas traktējumu Nacionālā teātra mazajā zālē. Valters ir viens no mērķtiecīgākajiem jaunajiem teātra profesionāļiem, kas ar ļoti lielu atbildību un aizrautību meklē savu teātra rokrakstu un domubiedrus. Gada laikā viņš ir atklājies kā izdomas bagāts  un enerģisks režisors, kura skatuves eksperimentos vienmēr jūtama cilvēciska sirsnība. Valters darbojas gan neatkarīgos mazformāta projektos, gan lielajos teātros, kur veido gudras izrādes bērniem un jauniešiem un skaudri atklātus darbus lielajiem. Kopā ar pārējiem kursabiedriem Valters apliecināja lieliskas aktiera dotības Davides Džovanzanas iestudētajā Simbelīnā.

PROVE II izrāžu Oāze un ...stāsti man par... tapšanā ar režisoriem strādā divi ārvalstu teātra profesionāļi – poļu jaunās paaudzes režisors un scenogrāfs Mihals Zadara un slovēņu publicists, dramaturgs un režisors Roks Vevars. Abu viesu uzdevums ir sniegt neatkarīgu viedokli par režisoru idejām, ko nav ietekmējušas zināšanas par Latvijas teātra vidi vai tradīcijām, konsultēt, diskutēt un uzdot jautājumus, atbilžu meklēšanu atstājot pašu jauno režisoru ziņā. Viņu loma ir būt par „treneriem” –  vadīt un palīdzēt, taču pašiem darba tapšanā neiesaistīties. Pirmā tikšanās un ideju apspriešana jau ir notikusi, bet augustā "treneri" vairākas dienas piedalīsies PROVE II izrāžu mēģinājumos.

Mihals Zadara ir poļu režisors un scenogrāfs, kas izglītību ieguvis ārzemēs, galvenokārt ASV, uz kurieni pārcēlās viņa ģimene. Mihals Zadara studēja politiskās zinātnes un okeanogrāfiju, bet vēlāk iestājās Teātra Akadēmija Varšavā. Pēc tās beigšanas viņš strādāja Ņujorkā kā publicists un arī tagad uztur pats savu blogu. 2000. gadā viņš atgriezās Polijā, strādāja par scenogrāfa asistentu Rozmaitošči teātrī un studēja Krakovas teātra skolā. Kopš 2004. gada Zadara ir iestudējis 20 izrādes vairākos Polijas teātros, kā arī Berlīnē un Telavivā. Mihals Zadara ir vairākkārt nominēts prestižajai Polijas laikraksta Polytik balvai un saņēma to 2007. gadā.

Roks Vevars ir studējis salīdzinošo literatūru un teātra režiju Ļubļanā. Aktīvi raksta par laikmetīgās skatuves mākslas teoriju, ir vairāku publikāciju redaktors, izrāžu dramaturgs un kopā ar vēl dažiem Balkānu reģiona laikmetīgā teātra un mākslas zinātniekiem veido spēcīgāko laikmetīgas skatuves mākslas teorijas un analīzes platformu Austrumeiropā. Roks Vevars ir piedalījies vairāku starptautisku izglītojošu projektu norisē.