augusts-septembris
3031010203040506070809101112

diskusijas

 • trešdiena, 09.09
  Zane Radzobe, www.diena.lv
  Dievs detaļās. Žeroms Bels un es
  Vai izrāde ir lekcija? Drīzāk – brīva meditācija par plašu tēmu loku. To, vai meditācija būs intelektuāla vai emocionāla, izšķirs vien paša personība, bet godīgi skatoties (t.i., ieguldot savu enerģiju un darbu) izrāde nespēj likt vilties.
 • otrdiena, 08.09
  Baņuta Rubess
  Lekcija par mākslas esamību
  Sen nav redzēts, ka mākslinieks sarkst publikas sajūsminātu aplausu iespaidā, taču tā notika vakar pēc lekcijas Pičets Klunčuns un es.
 • svētdiena, 06.09
  Irbe Treile
  Ineses Mičules daudzpunkte
  ...stāsti man par... es uztvēru kā ļoti simpātisku skici un daudzsološu eksperimentu platformu. Kaitinošās daudzpunktes izrādes nosaukumā attaisnojas – es ceru, ka tās ir kā solījums turpinājumam nākotnē.
 • sestdiena, 05.09
  Orests Silabriedis
  Kurš bija Cibiņš?
  Jocīgi – ne tās vieglākās tēmas aplūkojoša izrāde tomēr atstāj patīkamu vieglu iespaidu. Vecāki un skolotāji, atrodiet iespēju noskatīties "Kauju pie…"!
 • piektdiena, 04.09
  Inga Rozentāle
  Eksperiments "Oāze"
  "Oāzes" pieteikums ir skarba patreizējās Latvijas situācijas pirmsapokalipses sajūtas analīze, taču idejas iemiesošanās tēlos, darbībā un laiktelpā nav izdevusies.
 • otrdiena, 01.09
  Inta Balode
  Kabatas formāta cirks
  Galvenais - ilgi un rūpīgi trenēties un mīlēt cirku par spēju ļaut redzēt to, kas nemaz neeksistē.
 • otrdiena, 01.09
  Zane Radzobe, Diena
  Divas atsauksmes par "Cirku tuvplānā"
  Zemāk divas atsauksmes: 1) skeptiķiem un īgņām; 2) bērniem un romantiķiem.
 • otrdiena, 01.09
  Solvita Krese
  Dievs ir skaistums
  Nu pasakiet kāds, vai otrā daļa piedāvāja kādu atrisinājumu ? Jo man jau likās, ka pirmās daļas beigās viss arī bija pateikts.
 • pirmdiena, 31.08
  Laura
  Festivāls ir sācies!
  Svētdien ar Kristiana Smedsa minimālistiski krāšņo izrādi "Dievs ir skaistums" Rīgas kinostudijas paviljonā sākās festivāls Homo Novus. Tālāk būs dažas bildes no izrādes, lai gan mūsu fotogrāfam Anrijam nebija viegli no visa tā skaistuma izvēlēties...
 • pirmdiena, 17.08
  Norit mēģinājumi
  Valtera izrādei "Oāze" un Ineses darbam "...stāsti man par..." pagājušajā nedēļā notika pirmie publiskie mēģinājumi.
 • otrdiena, 28.07
  Pirmie treniņi beigušies
  Pagājušajās brīvdienās darbu pie savām jaunajām izrādēm sāka Inese Mičule un Valters Sīlis. Izrāžu iecere divas dienas karstās diskusijās tika apspriesta ar jauno režisoru "treneriem" Mihalu Zadaru no Varšavas un Roku Vevaru no Ļubļanas.
Cube-Media

 

CIRKS TUVPLĀNĀ / cirks
Circo Aereo (Neksona)
Režisors Jani Nutinens
www.circoaereo.net
 • 31. augustā, 01., 02. septembrī 19:00
Dzelzceļa muzejs
Uzvaras bulvāris 2/4
50 min.
Bez teksta
Ls 5, 3 (ar atlaidi)
Izrāde pieaugušajiem un bērniem no 10 gadu vecuma

CIRKS TUVPLĀNĀ

Ēnu teātra meistars, iluzionists, spēkavīrs un objektu manipulators Jani Nutinens sagaida, ģērbies čībās un vecā halātā. Pēkšņi nedaudz lācīgā vīra rokās iemirdzas dažas pērles no viņa noslēpumainajiem krājumiem un viņš uzsāk neticami smalku un veiklu pirkstu rotaļu. Ar pavisam ikdienišķām krāmu bodēs uzietām lietām Jani rada aizraujošu, sapnim un bērnības atmiņām līdzīgu pasauli, nevairoties nostalģijas, ko vēl skaudrāku padara izrādes muzikālā partitūra. Jani atzīst, ka viņa lielākais iedvesmotājs ir franču jaunā cirka mākslinieks Žoans Legilerms, kurš sniedza piecas neaizmirstamas izrādes 2005. gada festivālā Homo Novus. Man Jani tēls melnajā mantijā un cilindrā atgādina Tomu Veitu, bet viņa cirks - Veita mūziku.

Cirks tuvplānā ir Jani Nutinena solo izrāžu triloģijas otrā daļa. Katra šī projekta izrāde rāda cirku aizvien tuvākā plānā, aizvien smalkāk un niansētāk. Arī izmēra ziņā katra triloģijas izrāde ir arvien mazāka. Tikko kā tapusī projekta pēdējā daļa ir tik miniatūra, ka tiek spēlēta dzīvojamā istabā. Vēl Jani sapņo uzbūvēt tik mazu telti, kurā pietiktu vietas tikai viņam un vienam skatītājam, kam tiks dāvāta iespēja ieraudzīt un piedzīvot iepriekš nekad vēl neredzētu cirku. Pats Jani saka, ka viņu interesē humāna izmēra cirks bez fanfarām un pompa, kas ļauj izrādē lietot sveces un miniatūrus radioaparātus un nodibināt ar skatītājiem tādu kontaktu, kāds lielajos šovos kļuvis neiespējams. Oriģināli šī izrāde tiek spēlēta mazā gaiši zilā cirka telti, bet Rīgā Jani uzstāsies Dzelzceļa muzejā. Uz izrādi aicinām arī bērnus no desmit gadu vecuma.