augusts-septembris
3031010203040506070809101112

diskusijas

 • trešdiena, 09.09
  Zane Radzobe, www.diena.lv
  Dievs detaļās. Žeroms Bels un es
  Vai izrāde ir lekcija? Drīzāk – brīva meditācija par plašu tēmu loku. To, vai meditācija būs intelektuāla vai emocionāla, izšķirs vien paša personība, bet godīgi skatoties (t.i., ieguldot savu enerģiju un darbu) izrāde nespēj likt vilties.
 • otrdiena, 08.09
  Baņuta Rubess
  Lekcija par mākslas esamību
  Sen nav redzēts, ka mākslinieks sarkst publikas sajūsminātu aplausu iespaidā, taču tā notika vakar pēc lekcijas Pičets Klunčuns un es.
 • svētdiena, 06.09
  Irbe Treile
  Ineses Mičules daudzpunkte
  ...stāsti man par... es uztvēru kā ļoti simpātisku skici un daudzsološu eksperimentu platformu. Kaitinošās daudzpunktes izrādes nosaukumā attaisnojas – es ceru, ka tās ir kā solījums turpinājumam nākotnē.
 • sestdiena, 05.09
  Orests Silabriedis
  Kurš bija Cibiņš?
  Jocīgi – ne tās vieglākās tēmas aplūkojoša izrāde tomēr atstāj patīkamu vieglu iespaidu. Vecāki un skolotāji, atrodiet iespēju noskatīties "Kauju pie…"!
 • piektdiena, 04.09
  Inga Rozentāle
  Eksperiments "Oāze"
  "Oāzes" pieteikums ir skarba patreizējās Latvijas situācijas pirmsapokalipses sajūtas analīze, taču idejas iemiesošanās tēlos, darbībā un laiktelpā nav izdevusies.
 • otrdiena, 01.09
  Inta Balode
  Kabatas formāta cirks
  Galvenais - ilgi un rūpīgi trenēties un mīlēt cirku par spēju ļaut redzēt to, kas nemaz neeksistē.
 • otrdiena, 01.09
  Zane Radzobe, Diena
  Divas atsauksmes par "Cirku tuvplānā"
  Zemāk divas atsauksmes: 1) skeptiķiem un īgņām; 2) bērniem un romantiķiem.
 • otrdiena, 01.09
  Solvita Krese
  Dievs ir skaistums
  Nu pasakiet kāds, vai otrā daļa piedāvāja kādu atrisinājumu ? Jo man jau likās, ka pirmās daļas beigās viss arī bija pateikts.
 • pirmdiena, 31.08
  Laura
  Festivāls ir sācies!
  Svētdien ar Kristiana Smedsa minimālistiski krāšņo izrādi "Dievs ir skaistums" Rīgas kinostudijas paviljonā sākās festivāls Homo Novus. Tālāk būs dažas bildes no izrādes, lai gan mūsu fotogrāfam Anrijam nebija viegli no visa tā skaistuma izvēlēties...
 • pirmdiena, 17.08
  Norit mēģinājumi
  Valtera izrādei "Oāze" un Ineses darbam "...stāsti man par..." pagājušajā nedēļā notika pirmie publiskie mēģinājumi.
 • otrdiena, 28.07
  Pirmie treniņi beigušies
  Pagājušajās brīvdienās darbu pie savām jaunajām izrādēm sāka Inese Mičule un Valters Sīlis. Izrāžu iecere divas dienas karstās diskusijās tika apspriesta ar jauno režisoru "treneriem" Mihalu Zadaru no Varšavas un Roku Vevaru no Ļubļanas.
Cube-Media

 

KAUJA PIE... / teātris
Liepājas teātris
Režisors Mārtiņš Eihe (Liepāja / Rīga)
www.liepajasteatris.lv
 • 04., 05., 06. septembrī 16:00
Pamatskola "Rīdze"
Kr.Valdemāra 2
2h
Latviešu valodā
Ls 5, 3 (ar atlaidi)

KAUJA PIE...

EiheII.JPG
Mārtiņš Eihe (1975) ir viens no retajiem nesamierināmajiem režisoriem Latvijā, kurš pašaizlidzīgi un neatlaidīgi meklē savu īsto ceļu, mētādamies starp dažādiem teātriem, neatkarīga autsaidera statusu un prominenta pilsētas teātra mākslinieciskā vadītāja posteni. Beidzis Latvijas Kultūras akadēmijas režijas nodaļu, Mārtiņš kopā ar dramaturģi Kristu Burāni ir bijis gan neatkarīgās kompānijas "Nomadi" dibinātājs un vadītājs, gan Valmieras teātra režisors, bet šobrīd strādā par galveno režisoru Liepājas teātrī. Savus spēkus ir izmēģinājis arī kā aktieris, dejotājs (neatkarīgājā projektā Brīvība) un kinorežisors (filma Piektais Hamlets par Oļģertu Kroderu). Tomēr visinteresantākie Mārtiņam laikam šķiet pusaudži vai tas trauslais brīdis, kad cilvēks no bērna pāriet pieaugušo kārtā. Jaunieši ir gan Mārtiņa izrāžu varoņi, gan auditorija, gan šībrīža lieliskie sabiedrotie - Liepājas teātra aktieru kursa studenti.
Mūsu festivāli ar Mārtiņu sadarbojas regulāri, jo viņš ir viens no nedaudzajiem māksliniekiem Latvijas teātra scēnā, kas ir atvērts visdažādākajiem, nereti arī sarežģītiem piedāvājumiem, kas ļautu izmēģināt jaunu formu, materiālu vai radošos partnerus, vai vienkārši brīvi strādāt. 2005. gadā projektā PROVE I Mārtiņš Eihe veidoja eksperimentālu darbu Aklie, 2007. gada festivālā Homo Novus kā aktieris piedalījās argentīniešu mākslinieku komandas projektā Paisums un bēgums, bet pagājušogad iestudēja izrādi bērniem leļļu teātra un cirka tehnikā Mazais cilvēks.
Par teātri Mārtiņš saka tā: "Teātrī mani saista lielais emocionālais lādiņš. Katras izrādes veidošana ir kā psihoterapijas seanss, kurā varu ļaut izpausties savām fantāzijām. Tas dod iespēju izdzīvot sajūtas, kuras realitātē ne vienmēr izdodas pieredzēt".